bebek pasaportunda fiyonk toka

Bebek pasaportunda fiyonk toka olur mu?

bebek pasaportunda fiyonk toka

Ailenize yeni katılan minik bebeğinizle yurtdışı seyahatine çıkmaya karar verdiniz. Pasaportunuz ve vizeniz hazır. Sıra geldi bebeğinizin pasaport ve vize başvurusunu yapmaya. Başvuru evraklarını tamamladıktan sonra bebeğinizin biyometrik fotoğrafını çektirmek için araştırmaya başladınız.

Bu yazımızda, bebeğinizin pasaport vesikalık fotoğrafında nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için araştırdık.  Mutlaka bir fotoğraf stüdyosuna gitmeli miyim? Bebeğimin kıyafeti nasıl olmalı? Biyometrik fotoğrafta fiyonk toka olur mu? gibi pek çok sorunun cevabını yazımızda bulacaksınız.

bebek pasaportu resmi nasıl olmalı

T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nden edindiğimiz bilgilere göre biyometrik fotoğrafların özellikleri şöyle olmalı:

  • Ebatı 50 mm X 60 mm, beyaz fonda ve desensiz 
  • Son 6 (altı) ay içinde çekilmiş
  • Yüz, fotoğraf üzerinde ortalanmış olarak saç modeliyle birlikte tamamen görünür 
  • Renkler nötr, doğal ve ayrıntılar yeterince net
  • Gözler açık ve doğrudan kameraya bakacak ve
  • Zorunlu olarak kullanılan gözlük ve aksesuarlar dışında, şapka, toka, gözlük, oyuncak vs bulunmayacak şekilde  

Bebeğinizin saçında her zaman toka olmasına alışık olsanız da maalesef biyometrik vesikalık fotoğrafında fiyonk veya sevimli figürlerle süslenmiş bebek tokalarına izin yok. Bununla birlikte, flaşların bulunduğu stüdyo ortamına bebeğinizi götürmeniz gerekmiyor. Evde beyaz renkli desensiz bir battaniyenin üzerinde, herhangi bir kıyafetiyle (pijama dahil:) )yukarıdaki özelliklere göre çektiğiniz bir fotoğrafı fotoğrafçıya götürerek biyometrik fotoğraf yapmasını da isteyebilirsiniz.

ördek saçsız bebek tokası

Tatilde bebeğinizle harika anılar biriktirirken saçsız bebek tokalarınızı yanınızdan eksik etmeyin. Keyifli gezmeler:)

Shopping Cart